Bölcsészettudományi Kar
Esztétika és Kulturális Tanulmányok Tanszék

MEGJELENT a Tanulmányok Kisbali László emlékére

Nyomtatóbarát változatPDF változat

Megjelent az Esztétika - történelem - hermeneutika: Tanulmányok Kisbali László emlékére című kötet!

Kisbali László (1954-2009) a pécsi egyetemen folyó esztétika-képzés egyik alapítója és nagy hatású tanára volt sok éven át. A tanszék jelenlegi oktatóinak többségét tanította. Jópáran épp miatta lettünk 'esztéták'. A kötet halála tízéves évfordulójára jelent meg. A tanszék több jelenlegi oktatója (Gálosi Adrienne, Horváth Károly és Popovics Zoltán) és korábbi munkatársa (Papp Zoltán, Somlyó Bálint, Szécsényi Endre), valamint alumnusa (Reményi Édua és Tóth Orsolya) is publikált a kötetben. A fedőlapon Losonczy István festményének részlete látható, aki szintén tanszékünk alumnusa (valamint Kisbali tanítványa volt Pécsen).